Deşifre Çeviri Nedir?

Deşifre çeviri; herhangi bir amaç ile video yada ses dosyası olarak gelmiş konuşmaların, anlık yada farklı bir zaman diliminde yazıya dökülmesine deşifre çeviri denir. Genel olarak, konferans, toplantı, sunum, video ve ses kayıtlarının deşifre çevirisi yapılmaktadır.

Deşifre Çevirisi Nedir

Deşifre Çevirisi Nedir

Deşifre çeviri işleri kurumsal firmalardan gelen istekler olabildiği gibi, günümüzde youtube videolarının deşifre çevirileri gibi yada yabancı dizilerin altyazı deşifre çevirileri gibi çok çeşitli şekillerde olabilir.

Deşifre çevirisi yapacak olan kişinin sahip olması gereken özelliklerden biri de sözlü dile hakim olmaları ve deşifre hizmeti verecekleri alanda yetkin olmalarıdır.

Deşifre çeviri yapılırken şu aşamalardan geçilir;

  • Görüntü yada ses dosyası deşifre çeviri için hazırlanır, bir takım yazılımlar kullanılarak, dinlenilecek ses dosyası, hariç seslerden arındırılır.
  • Ses dosyası önce orijinal dilinde metne dökülür.
  • Yazıya dökülmüş içeriğin çevirisi yapılır.
  • Eğer bir film yada dizi deşifre çevirisi yapılacak ise çevirilen metinler, altyazı formatına getirilir ve müşteriye teslim edilir.

Deşifre çeviri hizmetinin ücret tarifesi ve iş teslim süresi, istenilen işe göre değişkenlik göstermektedir. Bursa deşifre çeviri hizmeti sunan Çağrı Tercüme, istenildiği takdirde dijital ortamdan kayıtların gönderilerek, deşifre çevirilerinin yapılmasına olanak tanır. Deşifre çeviri hizmeti fiyatları hakkında lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonDetaylar İçin Hemen Ara